Schlötter; kurucusu Dr. Ing. Max Schlötter'in demir, kurşun ve kalayın metal üzeri elektrolitik olarak kaplanması ile ilgili çalışmalarıyla başlayan serüvenine 90 yıl önce başlamış ve günümüzde 25 farklı ülkede bulunan şubeleriyle gelişimini günden güne artırmayı hedeflemiştir.

90 yıllık tecrübesiyle Schlötter bugün kaplama kimyasalları sektörünün önde gelen isimleri arasında yerini almaktadır. Kusursuz hizmet anlayışı, kimyasal kalitesi ve üstün teknik servis hizmetini temel alarak yoluna devam eden Schlötter, artık KARMA KİMYA ile Türkiye'de de kaplama sektörüne hizmet vermeye başlamıştır.

Elektrolitik kaplama kimyasalları, ön işlem, yağ alma, son işlem ve özel kimyasalları ile geniş bir ürün portföyüne sahip olan Schlötter hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen sitemizi ziyaret ediniz.

www.schloetter.com

Schlötter Türkiye Yetkilisi:
Karma Kimya
Pınar Yılmaz-Teknik Satış Müdürü
pinar@karmakimya.com
 
  Prosesler  
Önişlem Kimyasalları
Yağ Alma Kimyasalları
Bakır Kaplama
Nikel Kaplama
Krom Kaplama
Gümüş Kaplama
Kalay ve Kalay Alaşımlı Kaplamalar
Çinko ve Çinko Alaşımlı Kaplamalar
Pasivasyonlar
Lak Kimyasalları
Altın Kaplama
Köpük Kesiciler
 
Teknik Servis ve Laboratuar  
Schlötter teknik servis ekibimiz siz değerli müşterilerimizin öncelikle sorunlarını çözmek, istedikleri kalite ve standartları elde etmelerini sağlamak için çalışmaktadır. Bunun yanında yine asli görevlerimiz arasında sizlere gelişen teknolojiyi sunarak çok daha üstün kalitede ve ekonomik proseslerin tanıtımını sağlamak da bulunmaktadır. Teknik servis ekibimiz bir problem ile karşılaşıldığında öncelikle tesisinizde ilk izleme ve araştırmayı yaparak sorunun kaynağını bulmakla ve yerinde çözmekle yükümlüdür. Yerinde çözülemeyen problemler için problemli banyo çözeltisinden numune alınır ve laboratuvarlarımızda incelenmek üzere laboratuvar ekibimize teslim edilir ve en kısa sürede sizlere çözüm ile geri dönülür.

Bu amaçladır ki Schlötter her zaman teknik servis ve laboratuvar ekibinin eğitimine yüksek derecede önem vermektedir. Kalifiye elemanlarının yanısıra ekipman zenginliği ile de kendini sürekli geliştirmeye adamış olan Schlötter, laboratuvarlarında bulunan cihaz ve ekipmanlarıyla her türlü analiz, kontrol ve yeni ürün geliştirme konularında da en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Laboratuvarlarımızda bulunan cihazlar arasında 4 adet HPLC, HPTLC, UV/VIS, ICP bulunmakta ve bunların yanısıra kaplama ve kaplama yardımcı kimyasalları için kullanılabilecek her türlü ekipmana sahiptir. Üstün donanım ile kurulmuş laboratuvarlarımızın yanısıra yeni ürün ve projeler için çalışmaların gerçekleştirildiği bir de pilot tesisimiz bulunmaktadır. Bu tesiste tüm kaplama çeşitleri, önişlem ve sonişlem banyoları her an kullanıma hazır durumdadır. Böylelikle kaplamak istediğiniz malzemeler öncelikle numune olarak burada kaplanabilmektedir. Yine pilot tesisimizde ve laboratuarlarımızda siz müşterilerimize genel kaplama ve özel proses eğitimleri de verilerek yaşanabilecek problemlerin minimuma indirgenmesi hedeflenmiştir.

 
   
Sertifikalarımız  
ISO 9001-2000
 
ISO 14001-2004